Systém DELGADO je unikátny systém pre stropné chladenie a kúrenie, ktorého vývoj odráža roky skúseností projektantov a montážnikov so systémami stropného chladenia. Jeho najväčšou výhodou je variabilita použitia, ľahká a bezpečná montáž. Systém DELGADO je vhodný pre strop, stenu aj podlahu. Je možné ho inštalovať do všetkých suchých konštrukcií. Systém DELGADO umožňuje aj najnižšie podlahové kúrenie s hrúbkou iba 1cm.

Hliníkové moduly DELGADO sa pripájajú k rozdeľovaču priamo bez toho, aby bol v podlahe nejaký spoj. Pre tento účel je k dispozícii špeciálny segmentový plastový rozdeľovač s prietokomermi so systémom pripájania rúrok na rýchlo spojky PUSH 8 mm.

Princípom stropného chladenia je odvádzanie tepla prostredníctvom chladiacej vody z priestoru (miestnosť sa nechladí prostredníctvom vzduchu). Stropné chladenie najskôr ochladzuje strop, potom steny, podlahu, osoby a predmety. Vzduch sa ochladzuje až neskôr od plôch a predmetov.

Strop sa ochladzuje na teplotu približne 18 °C. V chladiacich rúrkach zabudovaných v strope prúdi voda o teplote 16 °C a odoberá teplo z miestnosti, čím sa miestnosť rovnomerne ochladzuje. Pre zabezpečenie dostatočného výkonu a ideálnej tepelnej pohody by mala byť pokrytá, čo najväčšia plocha stropu, aby bolo stropné chladenie dostatočné účinné.

Stropné chladenie
Stropné chladenie
Stropné chladenie

Náš systém DELGAGO získal ocenenie najlepšej Inovácie od Žilinského kraja. Tento systém je patentovaný. Garantujeme Vám certifikáty osvedčenia a záruku až 25 rokov.