• Domov
 • STROPNÉ CHLADENIE – ŽILINA A OKOLIE

STROPNÉ CHLADENIE – ŽILINA A OKOLIE

Prineste príjemný chlad a pohodu do vášho domova s naším stropným chladením S-Line Systems zo Žiliny, ideálnym riešením pre domácnosti a podniky.

Výhody

Aké sú výhody stropného chladenia?

 • 1

  Estetický vzhľad

  Stropné chladenie je typ klimatizácie inštalovanej priamo v strope. Je veľmi diskrétne, nezaberá veľa priestoru a nezasahuje tak do vzhľadu miestnosti.

 • 3

  Vysoký výkon

  Stropné chladiace jednotky majú vysoký výkon, a teda aj účinnosť. Vďaka stropnému chladeniu tak domov rýchlejšie ochladíte a udržíte na požadovanej teplote.

 • 5

  Tichá prevádzka

  Stropné chladiace jednotky sú zvyčajne veľmi tiché, čo znamená, že vás nebudú rušiť pri práci či odpočinku.

 • 2

  Multifunkčné

  Systém stropného chladenia môžete využiť aj ako stropné kúrenie, čím zvýšite efektivitu vykurovania vo vašej domácnosti či firme.

 • 4

  Efektivita

  Stropné chladenie je vďaka sálaniu veľmi účinné, čo znamená, že spotrebujú menej energie a tiež nerozvirujú prach v miestnosti.

 • 6

  Jednoduchá údržba

  Stropné chladenie je ľahko prístupné pre údržbu a čistenie, čo pomáha udržiavať systém v dobrom stave.

Ako funguje stropné chladenie?

Systém stropného chladenia funguje na princípe zdieľania energie – chladu alebo tepla, prostredníctvom veľkoplošnej aktívnej plochy. Sálavé chladenie (alebo aj vykurovanie) je vhodné chápať ako vyvážený systém, ktorý upravuje teplotu nie len vzduchu v miestnosti, ale aj teplotu všetkých priľahlých stien , podlahy aj nábytku.

V chladiacich registroch prúdi voda s teplotou 16°C, ktorá ochladzuje aktívnu plochu na príjemných 20°C. Vďaka veľkému podielu sálavej energie ochladzuje alebo vykuruje primárne strop a steny, čím vytvára pocitovo príjemné prostredie s rovnomerným rozložením teplôt. Pre zaistenie dostatočného výkonu a ideálnej teploty by mala byť pokrytá čo najväčšia časť plochy stropu

Prečo stropné chladenie
od S-Line Systems v Žiline?

Stropné chladenie/vykurovanie S-Line Systems vyrábané v niekoľkých konštrukčných variantoch, prispôsobených pre rôzne stropné konštrukcie. Umožňuje použitie pre všetky typy sálavých veľkoplošných systémov pre strop, stenu a podlahu a je vhodný aj pre sadrokartónové stropy (plné aj akustické).

Pre zaistenie maximálneho výkonu používame sadrokartónové dosky so zvýšenou tepelnou vodivosťou (s obsahom grafitu).
V ponuke sú varianty:

 • CoolFLEX
 • CoolPLATE
 • CoolGRID

Systém stropného chladenia vám pomôžeme vybrať, navrhnúť, namontovať a v prípade potreby poskytneme aj servis. Práve vďaka nášmu komplexnému prístupu vám vieme garantovať spoľahlivosť našich systémov kúrenia a chladenia.

Kde môže byť stropné chladenie realizované?

Stropné chladenie od S-Line Systems zo Žiliny môže byť realizované v rôznych typoch budov, vrátane rodinných domov, bytových domov, kancelárií, komerčných priestorov a verejných budov. Naše riešenia sú navrhnuté tak, aby poskytovali maximálny komfort a efektivitu, pričom zohľadňujú špecifiká a potreby miestnych podmienok.

Rodinné domy

Bytové domy

Verejné budovy

Zdravotníctvo

Ateliér

Administratívne budovy

HOTELY,
UBYTOVACIE ZARIADENIA

Stropné chladenie vs. klíma

Stropné chladenie je bezprašné riešenie. Využíva princíp sálavého chladenia. Veľká plocha v strope prirodzene odovzdáva do prostredia svoju energiu – chlad, aby efektívne upravila teplotu v miestnosti. Stropné chladenie, na rozdiel od klimatizácie, vďaka svojej veľkej ploche zabezpečuje rovnomernú distribúciu chladu v celej miestnosti.
 
Ako začínate chladiť miestnosť, teda znižujete aj teplotu v miestnosti, spolu s tým sa mení vlhkosť vzduchu. Tesne pod hranicou vlhkosti 100% sa stropné chladenie vypína. Dosiahne tým ideálnu teplotu v miestnosti – jej ochladenie, pri zachovaní normálnej vzdušnej vlhkosti. Na rozdiel od toho, klasická klimatizácia pri chladení presahuje rosný bod – chladenie vzduchu pokračuje aj za hranicu 100% vzdušnej vlhkosti. Dochádza tu ku kondenzácii vodných pár vo vzduchu. Klasická klimatizácia teda zníži množstvo vodnej pary v miestnosti a vzduch sa „vysušuje“. Správna vlhkosť v miestnosti je určujúca pre váš celkový pocit pohody, preto je stropné chladenie ideálnou voľbou. Ak však máte problém s vlhkosťou v domácnosti či kancelárii, je pre vás ideálnejšia kombinácia stropného chladenia a menšej klimatizácie.

Pre výber správneho systému chladenia a kúrenia je potrebné posúdiť veľké množstvo faktorov. Ak teda chcete vedieť aká je pre vás správna voľba a prípadná kombinácia rôznych systémov, dohodnite si ešte dnes bezplatnú konzultáciu s odborníkom.

Naše realizácie stropného chladenia v Žiline a okolí

Naše stropné chladenie nájdete v mnohých rodinných domoch, bytových domoch a verejných budovách v Žilinskom kraji.
Referencie od spokojných zákazníkov sú dôkazom našej kvality a profesionality.

Aká je cena stropného chladenia zo Žiliny?

Vyžiadajte si nezáväznú cenovú kalkuláciu a zistite, aká je presná cena pre Vaše stropné chladenie.
Získate tak prehľad o nákladoch a investíciách do komfortného chladenia pre váš domov v Žiline a okolí.

Ide o plochu všetkých miestností v dome vrátane schodiska.

Komu pošleme kalkuláciu

Referencie od našich zákazníkov

Naše stropné chladenie prináša komfort a efektivitu do mnohých domovov a budov v Žiline a Žilinskom kraji.
Tu sú niektoré z referencií našich spokojných zákazníkov: